Recenze uživatelů

Zátěžový test Catgenie 120+

V domácnosti 3 Mainské mývalí kočky (1 měsíc užívání)

Nedávno jsem pořídila kočičí toaletu Catgenie pro své 3 chlupáče a měla jsem největší obavy, že bude toaleta pro ně malá a především, že si neporadí s chronickým průjmem našeho největšího maiňáka. Celý proces čištění jsem dnes zdokumentovala - pojďme si jej zhodnotit:

 

 

 

   • Čas čistícího cyklu - výrobce uvádí 17 minut čistící (20 W) a 17 minut sušící (2200 W) cyklus - celkem tedy 34 minut. Ovšem ve skutečnosti celý cyklus trval téměř 42 minut (což je finančně nákladná spotřeba elektřiny a dost dlouhá doba - je třeba vyzkoušet, zda se 3 kočky zvládnou naučit používat toaletu tak, aby se při čekání na vyčištění nepotentovaly :-). Tohle se dá časem podle mne vychytat, když víte, v jakém intervalu vaše kočičky chodí na wc a zda chodí po sobě, nebo různě.
   • ✅ Konečný výsledek čištění je naprosto uspokojující.
   • ✅Hlučnost: Výrobce uvádí 60 hz (ke srovnání: kupříkladu naše pračka má 54 hz). Na internetu jsem našla recenze, kde si lidé stěžovali na velký hluk připomínající míchačku. Ve skutečnosti bych přirovnala hluk možná k myčce na nádobí. Musím se přijít do kuchyně osobně podívat, abych zjistila, zda právě čistí nebo zda už nemá dokonce hotovo. Opravdu hluk přijatelný. Není problém čistit ani v noci.
   • rozsypane_stelivo3Stelivo - prostě jako vždy u každého steliva - je prostě všude :-D. Dá se částečně zmírnit přidáním poklopu na toaletu - izoluje stelivo v míse a hluk ještě zmírní. ❌ Ovšem pro velké kočky by mohl být pak problém zmenšený prostor, i když náš největší kocour Gandalf si na prostor dobře zvyknul a chodí tam bez potíží. Problém spíš teď řešíme s tím, že Gandalf je zvyklý po potřebě škrábat, takže se nám zarývá do plastoveho lemu kolem wc :-/. Doporučuji alespoň rohožku před a možná i kolem toalety, ale stejně se zametání steliva evidentně nevyhneme. Chce to dobrý zametač a vracet stelivo zpět do toalety, protože jinak bychom se asi nedoplatili za dokupování náhradního steliva.
   • Velký problém vidím v ceně (649,- Kč za balení) náhradního steliva i dezinfekční náplně (609,- Kč bez vůně, 619,- Kč s vůní). Cena dezinfekce se dá i skousnout, ovšem náklady na stelivo jsou dost vysoké. Kočičky vynesou dost steliva na tlapkách, a taky se hodně nalepí na exkrementy. Takže cca po měsíci jsem musela koupit nové balení steliva. Takže když sečtu náklady na spotřebu elektřiny + vody + sanitační roztok + dezinfekční roztok + stelivo, je to slušná pálka za rok. Samozřejmě je potřeba si odečíst naklady na jednorázové doposud používane stelivo, dezinfekční prostředky, splachování hovínek do wc a hlavně tahání steliva domů a pak zase do popelnice...
   • ❌ Novější verze 120+ má nově rozšířené možnosti nastavení spuštění kočkou CAT: původní nastavení pouze Cat a nyní se 4 možnostmi nastavení. V návodech ovšem tato novinka chybí, takže spousta lidí netuší, že takovou možnost mohou využít, což je špatně. Zkontaktovala jsem technika výrobce, který mi zaslal doplňující návod k nastavení Cat 1-4.
   • Co mi osobně trošku vadí je, že na internetu nenajdu u příslušenství složení, váhu, obsah apod.
   • ⚒ Údržba: samozřejmě je potřeba toaletu aspoň jednou denně otřít hadříkem od nečistot. Zejména otvor pro exkrementy, kde je čištění zavislé zcela na nás. Doporučuji jednou za měsíc rozebrat a pročistit jak toaletu, tak hadice.

 cisteni

 

Závěrem:

Za mne prozatím spokojenost. Toaleta Catgenie si poradila s mou každodenní lapálií - průjem našeho Gandalfa. Ve výsledku je tolaleta čistá a provoněná, připravená k dalšímu použití. Stále jsem ovšem nepřišla na systém nastavení intervalů čištění. Naše kočky totiž chodí jak se jim zachce a nenašla jsem žádnou pravidelnost. Nicméně jsem doma každý den, takže si toaletku spouštím sama dle potřeby a zatím to je 2-3x denně dostačující. Ideální by ještě bylo, kdyby se dal cyklus poupravit dle potřeby, protože kupříkladu doba sušení je zbytečně dlouhá (stelivo je suché k použití už někde za polovinou času sušení). Jednak by se výrazně snížila spotřeba elektrické energie a zejména by se zkrátila doba čekání dalšího adepta na wc ve frontě :-).

✅ CATGENIE 120+ DOPORUČUJI !

 

 

Andrea Keresztesová Felinoterapie