Jak vybrat tu správnou toaletu pro kočku

4 položek celkem
5248576 tra
11 561,98 Kč bez DPH
13 990 Kč

Kočičí toaleta Catgenie funguje automaticky: splachuje výkaly, sama se umyje a vysuší. V automatické toaletě se nepoužívá stelivo, ale biologicky rozložitelné omyvatelné...

Kód: KCG120
CGE1121
12 388,43 Kč bez DPH
14 990 Kč

Kočičí toaleta Catgenie funguje automaticky: splachuje výkaly, sama se umyje a vysuší. V automatické toaletě se nepoužívá stelivo, ale permanentní biologicky rozložitelné...

Kód: KCG120PR
catgenie cartridge 01
4 194 Kč –9 %
3 119,83 Kč bez DPH
3 775 Kč

Náhradní čistící roztok SaniSolution s vůní vhodný pro automatickou toaletu pro kočky Catgenie. Exkluzivní složení roztoku bylo testováno a schváleno veterináři.  

Kód: KCGCS6
pripojka Kód: KCGP

Kočky jsou čistotné a svou potřebu nevykonají jen tak někde. I proto je velmi důležité vybrat správnou toaletu, která bude hygienická, bezúdržbová a nebude vás trápit případný zápach a další nepříjemnosti. A jak takovou toaletu vybrat a na co si dát obzvláště dobrý pozor?

Na trhu jsou k dostání dva základní typy toalet - automatické a ruční. Zatímco automatické jsou vybaveny splachováním, a to buď automatickým nebo ručním, běžné toalety se čistí ručně. U takového typu musíte vzít lopatku a veškeré výkaly pravidelně uklízet. A protože u běžných plastových krabic je nezbytná jejich pravidelná údržba, čištění a dezinfekce pomocí speciálních přípravků se musí provádět pravidelně, a to nejméně jednou měsíčně, spíše častěji. Nečistoty a výkaly je přitom nutné odstraňovat i několikrát denně. Jedině tak se nebude po domácnosti šířit zápach či prach a nevznikne tak prostor pro tvorbu bakterií a dalších choroboplodných zárodků.

Kritéria výběru kočičího WCJV5_9532

U kočičího záchodu zvažte jeho velikost. Neměl by být nikterak velký, ale kočka by se v něm měla dobře otočit a měla by mít prostor hrabat. Některé kočky mají rády klid a menší hlučnější domácnosti je mohou vyrušovat. V takovém případě je lepší dát přednost krytým toaletám. Pokud však máte malý prostor a toaleta se automaticky sama nečistí, vyhněte se záchodům s poklopem, kde by sílící pach z kočičí moči a výkalů odradil kočku, která by jej časem přestala používat. Toaletu s ručním čištěním představuje i odlučovací toaleta, která disponuje sítem, pomocí kterého propadávají výkaly a další nečistoty. Díky tomu je čištění jednodušší. Nicméně se tím nezbavíte případného prachu nebo zápachu.

Proč samočistící toaleta?

Toaleta s automatickým sprchováním vás zbavuje pachu i možných choroboplodných zárodků. Pokud chcete mít po ruce skutečně inovativního pomocníka, sáhněte po robotické toaletě CatGenie. Na rozdíl od jiných toalet využívá omyvatelné a biologicky rozložitelné granule. Ročně tak neskončí na skládkách na 4 miliardy kilogramů odpadu. Granule se průběžně omývají a čistí speciálním roztokem. Díky tomu jsou hygienicky čisté a je možné je používat stále dokola.

Častým problémem samočistících WC může být například vysoká frekvence čištění. Někteří chovatelé dokonce odmítají automatickou toaletu z důvodu, že nemohou kontrolovat stolici a moč kočky, aby odhalili některé zdravotní problémy. U CatGenie si proto můžete nastavit libovolný režim - pravidelné čištění, aktivaci kočkou nebo manuální ovládání čištění. Frekvenci čištění si zkrátka jednoduše nastavíte podle potřeby. Vaši kočku tak budete mít i nadále pod kontrolou a případně včas odhalíte možné potíže.

Videa o CatGenie:

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
×

Splátková kalkulačka ESSOX