Jak vybrat tu správnou toaletu pro kočku

4 položek celkem
5248576 tra
11 561,98 Kč bez DPH
13 990 Kč

Kočičí toaleta Catgenie funguje automaticky: splachuje výkaly, sama se umyje a vysuší. V automatické toaletě se nepoužívá stelivo, ale biologicky rozložitelné omyvatelné...

Kód: KCG120
CGE1121
12 223,14 Kč bez DPH
14 790 Kč

Kočičí toaleta Catgenie funguje automaticky: splachuje výkaly, sama se umyje a vysuší. V automatické toaletě se nepoužívá stelivo, ale permanentní biologicky rozložitelné...

Kód: KCG120PR
catgenie cartridge 01
4 194 Kč –10 %
3 119,83 Kč bez DPH
3 775 Kč

Náhradní čistící roztok SaniSolution s vůní vhodný pro automatickou toaletu pro kočky Catgenie. Exkluzivní složení roztoku bylo testováno a schváleno veterináři.  

Kód: KCGCS6
pripojka
495,04 Kč bez DPH
599 Kč
Kód: KCGP

Kočky jsou čistotné a svou potřebu nevykonají jen tak někde. I proto je velmi důležité vybrat správnou toaletu, která bude hygienická, bezúdržbová a nebude vás trápit případný zápach a další nepříjemnosti. A jak takovou toaletu vybrat a na co si dát obzvláště dobrý pozor?

Na trhu jsou k dostání dva základní typy toalet - automatické a ruční. Zatímco automatické jsou vybaveny splachováním, a to buď automatickým nebo ručním, běžné toalety se čistí ručně. U takového typu musíte vzít lopatku a veškeré výkaly pravidelně uklízet. A protože u běžných plastových krabic je nezbytná jejich pravidelná údržba, čištění a dezinfekce pomocí speciálních přípravků se musí provádět pravidelně, a to nejméně jednou měsíčně, spíše častěji. Nečistoty a výkaly je přitom nutné odstraňovat i několikrát denně. Jedině tak se nebude po domácnosti šířit zápach či prach a nevznikne tak prostor pro tvorbu bakterií a dalších choroboplodných zárodků.

Kritéria výběru kočičího WCJV5_9532

U kočičího záchodu zvažte jeho velikost. Neměl by být nikterak velký, ale kočka by se v něm měla dobře otočit a měla by mít prostor hrabat. Některé kočky mají rády klid a menší hlučnější domácnosti je mohou vyrušovat. V takovém případě je lepší dát přednost krytým toaletám. Pokud však máte malý prostor a toaleta se automaticky sama nečistí, vyhněte se záchodům s poklopem, kde by sílící pach z kočičí moči a výkalů odradil kočku, která by jej časem přestala používat. Toaletu s ručním čištěním představuje i odlučovací toaleta, která disponuje sítem, pomocí kterého propadávají výkaly a další nečistoty. Díky tomu je čištění jednodušší. Nicméně se tím nezbavíte případného prachu nebo zápachu.

Proč samočistící toaleta?

Toaleta s automatickým sprchováním vás zbavuje pachu i možných choroboplodných zárodků. Pokud chcete mít po ruce skutečně inovativního pomocníka, sáhněte po robotické toaletě CatGenie. Na rozdíl od jiných toalet využívá omyvatelné a biologicky rozložitelné granule. Ročně tak neskončí na skládkách na 4 miliardy kilogramů odpadu. Granule se průběžně omývají a čistí speciálním roztokem. Díky tomu jsou hygienicky čisté a je možné je používat stále dokola.

Častým problémem samočistících WC může být například vysoká frekvence čištění. Někteří chovatelé dokonce odmítají automatickou toaletu z důvodu, že nemohou kontrolovat stolici a moč kočky, aby odhalili některé zdravotní problémy. U CatGenie si proto můžete nastavit libovolný režim - pravidelné čištění, aktivaci kočkou nebo manuální ovládání čištění. Frekvenci čištění si zkrátka jednoduše nastavíte podle potřeby. Vaši kočku tak budete mít i nadále pod kontrolou a případně včas odhalíte možné potíže.

Videa o CatGenie:

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení