O CatGenie

Pro všechny milovníky koček přichází revoluční řešení. Konečně se bude vaše kočka cítit i v bytě opravdu skvěle. Dopřejte jí maximální komfort, který si zaslouží. Každý majitel ocení tento skvělý výrobek, který přináší komfort jak jemu, tak i jeho mazlíčkovi.

Na těchto stránkách zjistíte více o tomto výrobku, který se již brzy stane vítaným doplňkem v každé domácnosti, kde milují a chovají kočky.

Záchod pro kočičí mazlíčky

 

Revoluční řešení
Možná se ptáte, jaký výrobek vám může ještě více zpříjemnit pobyt s vaším mazlíčkem. Představujeme vám CatGenie – revoluci pro všechny kočky a jejich majitele. Tento kočičí záchod si oblíbíte všichni. Kočky zde uspokojí své potřeby a vy výrazně ušetříte za stelivo. Automatické splachování a vymývání vám ušetří spoustu práce.

Přečtěte si více o CatGenie, protože by vám doma rozhodně neměla chybět. Konečně kočičí toaleta, která potěší jak kočky, tak i jejich majitele. Přečtěte si, jaký příznivý vliv bude mít na pohodlí vaší kočky. CatGenie splňuje všechny požadavky, které váš domácí mazlíček má. Toaleta respektuje veškeré potřeby vaší kočky a navíc je pro ni maximálně komfortní. Vaše kočka a Catgenie se stanou nerozlučnými přáteli.

Výraznou předností kočičího záchodku jsou jeho automatické funkce. Nemáte s ním téměř žádnou práci. Přečtěte si, jak CatGenie funguje a jak vám usnadní práci a ušetří finance. Nemusíte se bát manipulace s ním, protože obsluha je opravdu velmi jednoduchá a zvládne ji každý. Pomůžeme vám s aktivací a pak už si jen můžete užívat maximální spokojenosti vaší kočky. Za vaše skvělé rozhodnutí vám bude opravdu vděčná!

Kočičí toaleta bez zápachu

 Pro zákazníky - cizince je určen web catgenie.online.

Co je CatGenie?

Co je CatGenie - automatická toaleta pro kočky?

Představujeme Vám jediný kočičí záchod na světě s automatickým splachováním a vymýváním. Catgenie uspokojí potřebu vaší kočky hrabat, ale místo steliva na jedno použití poskytuje pohodlné a biologicky rozložitelné omyvatelné granule. Kočičí toaleta Catgenie funguje zcela samostatně a automaticky, dopřeje pohodlí Vám i Vaší kočce.Záchod pro kočky

 • Kočičí toaleta CatGenie používá permanentní omyvatelné granule
 • nemusíte manipulovat se stelivem nebo je měnit
 • bez prachu, choroboplodných zárodků, zápachu a steliva
 • splachuje kočičí odpad pryč z vašeho domova
 • automaticky vymývá granule a provádí čištění
 • zařízení používají a doporučují veterináři

Jak funguje kočičí toaleta? Kolik bude stát WC pro kočky?

 

Catgenie zvládne i více koček

Catgenie je vhodná i pro několik koček zároveň. Díky Catgenie nemusíte už kupovat žádné stelivo, ani kočkolit, omyvatelné nenasákavé granule slouží k trvalému použití. Při větším množství koček tak nedochází k vyšší spotřebě kočkolitu či steliva a tím šetříte nejen Vaši peněženku, ale i životní prostředí.

Už žádné ruční čištění kočičího WC

Každý chovatel koček není zrovna nadšen číštěním jejich záchodu. Catgenie vše zvládne sama a Vy se nemusíte se o nic starat. Celý proces je plně automatický a Catgenie se sama hlídá a udržuje v čistotě.Kočičí toaleta s krytem

Více informací o kočičí toaletě CatGenie

CatGenie je moderní řešení wc pro kočky, pracuje bezchybně, jednoduše a bez potřeby vyměňovat stelivo. Veškeré podrobnosti k funkcím této kočičí toalety najdete na podstránce Jak funguje kočičí toaleta?. Kromě dalších výhod nabízí CatGenie také úsporu financí za stelivo. Další dotazy ke kočičí toaletě zodpovídáme v sekci časté dotazy, případně na infolince 800 350 350.

Srovnání & úspora

Srovnání & úspora toalety pro kočky

Často kladené otázky a fakta o kočičím stelivu.

Jaký je původ kočičího steliva?

Kočičí stelivo se těží povrchově, podobně jako hnědé uhlí. Tepelně se zpracovává (zahřívá se na 600 °C), balí se a přepravuje se na místo určení. Nejdražší je doprava.

Co se stane se stelivem po použití?

Stelivo kontaminované kočičími výkaly a uložené do plastikových sáčků skončí na skládkách: každým rokem ho jsou čtyři miliardy kilogramů. Tento odpad se biologicky nerozkládá. Z třiceti mililitrů kočičí moči je trojnásobek odpadu.

Ekologický záchod

Jak by se mělo nakládat s výkaly?

Americká agentura pro ochranu životního prostředí doporučuje, aby se pevné výkaly domácích zvířat vypouštěly bez steliva do domovního odpadu. Tento odpad se kanalizací dostává do čističek odpadních vod, kde se řádně dekontaminuje. CatGenie vyhovuje evropským normám.

Srovnání CatGenie a steliva

Dvě kočky za jeden rok spotřebují a kontaminují asi 170 kg kočičího steliva ve 12 těžkých plastových krabicích. Naopak dvě kočky využívající CatGenie spotřebují za rok šest nebo sedm zásobníků čistícího roztoku, kterým se vymývají recyklovatelné biologicky rozložitelné omyvatelné granule připomínající stelivo. Uvažte, kolik peněz ušetříte, jak pomůžete svým zádům a nakonec jak budete chránit přírodu.

 

Spotřeba pro 2 kočky za 1 rok u Catgenie:                                                                             Spotřeba pro 2 kočky za 1 rok u běžné toalety:

Granule a stelivo do CatGenie

Granule CatGenie

Granule CatGenie jsou vyrobeny se speciální směsi (polypropylen, silikátové minerály, ECM přídavky) a na rozdíl od klasického kočičího steliva jsou granule biologicky odbouratelné. Takže se použité granule nehromadí na skládkách a nezatěžují životní prostředí. Navíc se nemusí měnit, stačí je jen doplňovat.

 Kočičí wc

Vaše kočka a Catgenie

Záchod pro kočičky

Pro ty, kteří se nechtějí starat o čištění klasické kočičí toalety, nechtějí neustále v prodejnách s chovatelskými potřebami nakupovat stelivo pro kočky, čistit klasický kočičí záchod a použitým kočičím stelivem zatěžovat naše životní prostředí, je zde kočičí toaleta CatGenie s automatickým splachováním. Moderní kočičí toaleta nepoužívá běžné jednorázové stelivo, ale hygienické a biologicky rozložitelné omyvatelné granule, které se nemusí měnit a snadno se oplachují; kromě toho uspokojují potřebu kočky hrabat. Kočičí toaleta funguje automaticky: splachuje výkaly, sama se umyje a vysuší. Majitel kočky a automatické kočičí toalety nemusí pro její hygienu a vlastní čistou domácnost udělat nic víc, než tu a tam stisknout některé tlačítko a doplnit čistící roztok. Automatická kočičí toaleta umožňuje nastavit několik režimů čištění podle aktuální potřeby. Není určena jen pro jednu kočku, a proto se hodí i pro domácnosti, kde žije několik koček. Automatickou splachovací kočičí toaletu doporučují zkušení chovatelé i veterináři.

 

Moderní kočičí záchodS kočičí toaletou je to stejné jako se všemi moderními přístroji pro domácnost: dlouho jsme se bez nich obešli, a nutno přiznat, že naše domácnost fungovala i bez nich. Jenom jsme spoustu času museli obětovat praní, mytí nádobí, vytírání podlahy a podobným činnostem, které nás většinou nebaví a zdržují od příjemnější práce. Vzpomínáte si ještě na dobu, kdy jste neměli automatickou pračku, myčku nádobí nebo robotický vysavač? Měnili byste, nebo si bez těchto přístrojů už nedovedete svou domácnost představit? Jakmile jednou vyzkoušíte automatickou kočičí toaletu, budete svůj život dělit na dvě zásadní etapy: bez kočičí toalety a s ní.

Místo pravidelného vynášení kočičích výkalů stačí jen mačkat tlačítka. Už žádné kočičí stelivo, prach, zápach a choroboplodné zárodky.

 

Každá kočka je jiná. Z našich zkušeností s více než 100 000 kočkami víme, že většina z nich brzy pochopí, k čemu zařízení slouží, a začne je používat. Pokud je zařízení CatGenie umístěno na stejném místě jako původní krabice se stelivem, kočka si zvyká mnohem rychleji. Některé kočky zase potřebují více času, aby si zvykly na něco nového. V době přivykání je běžné, že kočka prvních 24 až 48 hodin nevykoná potřebu. Nedělejte kolem CatGenie žádný rozruch. Chovejte se přirozeně. Nechejte kočku, aby projevila zvědavost. Nepostávejte kolem a nechoďte za kočkou, když jde konat potřebu. Pokud použije CatGenie, pochvalte ji a odměňte ji pamlskem.

1) Pokud vaše kočky nepoužijí CatGenie okamžitě, postavte opodál jejich původní krabici se stelivem. Starou krabici nečistěte. Čím je špinavější, tím spíše dají kočky přednost CatGenie. Jakmile kočky začnou používat kočičí toaletu CatGenie, po pěti dnech odstraňte starou krabici se stelivem. Nepřehlédněte poznámku Důležité v dolní části této stránky.

Kočičí záchod se stelivem

Upozornění: V míse CatGenie nemíchejte použité ani nepoužité kočičí stelivo s omyvatelnými granulemi. Každé jiné stelivo zařízení vážně poškodí a připraví vás o nárok na záruku.

TIP: Pokud vaše kočka nechce používat granule, smíchejte je s běžným stelivem, ale pouze v její původní krabici se stelivem. Jakmile je stelivo s granulemi v krabici znečištěno, vysypte celý obsah krabice.

2) Během prvního týdne bude možná lepší spouštět zařízení v době, kdy vaše kočky spí. Nový zvuk by je mohl vyděsit. Časem si kočky spojí tento zvuk se svou novou a vždy čistou toaletou.

3) Dokud si vaše kočky na automatickou toaletu CatGenie nezvyknou, spouštějte čištění stisknutím tlačítka START. Zanedlouho budete moci naprogramovat automatické režimy čištění Cat Start nebo Auto Start. Více informací najdete v návodu na str. 7.

Informace: Nejvýhodnějším režimem čištění je „aktivace kočkou“

V režimu „aktivace kočkou“ vystačí jeden zásobník na 240 dávek a výsledky testů ukazují, že zařízení v tomto režimu funguje nejlépe.

Pokud se rozhodnete pro režim automatického spuštění (Auto Start), postupujte takto: 1 kočka: čištění jednou až dvakrát za den; 2 kočky: čištění třikrát až čtyřikrát za den; 3 kočky: čištění čtyřikrát až pětkrát za den. V režimu automatického spuštění vystačí jeden zásobník na 120 dávek. Více informací najdete v návodu na str. 7.

Důležité

V době, kdy si vaše kočka zvyká na provoz toalety pro kočky CatGenie, je důležité spouštět denně nejméně dva čisticí cykly na jednu kočku. Spouštějte čištění i tehdy, když nevidíte žádné výměšky, protože moč na biologicky rozložitelných omyvatelných granulích není vidět.

Co čekat během čištění

 • Mísa se otáčí střídavě doleva a doprava
 • Cyklus shrabování: Plastové sítko GenieHand třikrát prohrábne granule a odstraní pevné výkaly. Asi 7 minut.
 • Cyklus mytí: Po odstranění pevných výkalů začne do mísy na omyvatelné granule proudit voda. Plastové sítko GenieHand pomocí čistícího roztoku SaniSolution promyje granule i mísu. Sítko svým pohybem promíchává granule. Pevné výkaly jsou zkapalněny v násypníku. Voda a odpady odtékají. Vnitřek mísy je opláchnut tak, aby zůstal čistý. Asi 11 minut.
 • Cyklus sušení: Plastové sítko prohrabuje granule během celého vysoušení. Asi 17 minut.
Jak funguje

S CatGenie se už nikdy nemusíte dotýkat kočičího steliva

CatGenie funguje jako vaše jiné domácí přístroje. Spláchne špínu a sám se umyje. Shromažďování kočičích výkalů v krabici se stelivem není hygienické, nabírání kontaminovaného steliva je nepříjemné a nošení těžkých nádob se stelivem je obtížné. Pokud si pořídíte zařízení CatGenie, nemusíte už dělat nic jiného než občas stisknout některé tlačítko.

1) Připojení ke zdroji studené vody v koupelně, prádelně nebo technické místnosti je tak snadné, že to zvládnete sami. 2) Catgenie uspokojí vaši kočku hrabat, ale místo steliva na jedno použití poskytuje pohodlné a biologicky rozložitelné omyvatelné granule. 3) Jakmile kočka opustí toaletu, jsou tekuté výkaly odváděny otvory mísy do odpadu. 4) Plastové síto nabírá tuhé látky, přepraví je do násypníku, kde se pevné látky pomocí rotoru proměňují na odpadní vodu.
jak funguje catgenie
5) Studená voda propláchne omyvatelné granule přičemž plastové síto nepřetržitě granulát promíchává a přehrabuje. 6) Čistícím přípravkem SanySolution, který je pro kočku neškodný se vyčistí granule, až jsou jako nové. Odstraní choroboplodné zárodky a pachy. 7) Veškerá odpadní voda je odváděna pryč z vašeho domova do kanalizace. 8) Horký vzduch vysouší granule, aby je mohla kočka opět pohodlně používat.
Rozměry & nastavení

Rozměry & nastavení kočičí toalety

Upozornění: Podívejte se jestli je automatická toaleta vhodná pro váš dům nebo byt.

Požadavky na velikost

 • CatGenie je 53cm vysoký (včetně kazety SaniSolution)
 • Prostor pro kočku (mísa) je 48cm široký
 • Zadní část CatGenie se zužuje na šířku 43cm.
 • CatGenie je od přední strany po zadní dlouhé 61cm vč. prostoru na hadice.

CatGenie potřebuje

 • připojení studené vody
 • WC nebo pračkový odpad
 • elektrickou zásuvku 240V

CatGenie obsahuje

 • vypouštěcí hadice
 • hadice na vodu
Kočka a záchod

Technická specifikace:

 • Potřebné napětí: 240 V, 60 Hz (15 A pojistka)
 • Spotřeba: 20 W (čistící cyklus - 17 minut), 1200 W (sušící cyklus - 17 minut)
 • Přibližná hmotnost: celé zařízení CatGenie - 12,5 kg (pracovní jednotka - 5,5 kg; základna - 7 kg)

Ke stažení:

Podklady pro připojení toalety CatGenie v ČR.

Kočky & koťata

Jedno zařízení CatGenie je ideální pro 2 - 3 kočky průměrné velikosti a starší 6 měsíců.

Připojení CatGenie v koupelně

Strávíte jenom pár minut nastavením a po zbytek života si s CatGenie užíváte volnost.

Jak připojit kočičí záchod?

CatGenie vyžaduje v koupelně jednoduché zapojení. Pouze jednou připojíte ke studené vodě, odpadu nebo WC a elektrické zásuvce.

 1. Uzavřete přívod studené vody u záchodového nebo umyvadlového ventilu.
 2. Odšroubujte hadici vodovodního podrubí a připojte ji k přiloženému 3/8" T-kusu. Potom připojte T-kus k uzavíracímu ventilu.
 3. Připojte hadici CatGenie na T-kus.
 4. Závěs s odtokovou hacicí umístěte přes okraj WC.
 5. Zapojte CatGenie do elektrické zásuvky. Můžete ji předem naprogramovat na automatické spouštění, nebo jednoduše spouštět tlačítkem START.

Připojení CatGenie v prádelně

Strávíte jenom pár minut nastavením a po zbytek života si s CatGenie užíváte volnost.

Připojení kočičího záchodu

CatGenie vyžaduje v koupelně jednoduché zapojení. Pouze jednou připojíte ke studené vodě, odpadu nebo WC a elektrické zásuvce.

 1. Uzavřete přívod studené vody u pračkového ventilu.
 2. Odšroubujte hadici vodovodního podrubí a připojte ji k přiloženému 3/8" T-kusu. Potom připojte T-kus k uzavíracímu ventilu.
 3. Připojte hadici CatGenie na T-kus.
 4. Odtokovou hadici vložte do otvoru, kam ústí odtoková hadice vaší pračky.
 5. Zapojte CatGenie do elektrické zásuvky. Můžete ji předem naprogramovat na automatické spouštění, nebo jednoduše spouštět tlačítkem START.
Aktivace

Aktivace kočičího záchodu CatGenie

Můžete volit ze tří možností:

 • Aktivace kočkou - V tomto režimu se cyklus nastartuje po každém použití. Vaše zařízení tak nemůže být nikdy znečištěné, zapáchat nebo být plné choroboplodných zárodků. Toto nastavení je zároveň nejvýhodnější, protože zásobník 120 Cartridge automaticky nastaví dávky koncentrátu SaniSolution na 240. Je to jako byste měli dva zásobníky v jednom. Testy prokázaly, že zařízení funguje v tomto režimu desetkrát účinněji.
 • Automatická aktivace - Tento režim umožňuje spouštět systém jednou až čtyřikrát za den, podle počtu koček. Startuje buď jednou za 24 hodin, nebo každých 12 hodin, každých 8 hodin nebo každých 6 hodin podle toho, jestli zařízení nastavíte na 1, 2, 3 nebo 4 cykly za den. V tomto režimu zásobník uvolní 120 dávek roztoku SaniSolution.
 • Manuální spouštění tlačítkem - Kdykoli chcete zahájit cyklus čištění, stiskněte tlačítko START. Jedná se o výhodný doplněk ostatních možností spuštění a můžete jej použít například ve spánkovém režimu (Slep Mode) nebo mezi jednotlivými cykly automatické aktivace. Je tak snadnější udržovat stoprocentní hygienu. V tomto programu zásobník uvolní 120 dávek.

Režim „AKTIVACE KOČKOU“

V tomto režimu se cyklus čištění spouští deset minut poté, co kočka použije mísu. Pokud mezitím potřebuje mísu další kočka, jednotka se resetuje a cyklus se spustí o deset minut později, atd. Zařízení nemůže nastartovat, pokud je v míse kočka. Stará se o to optický senzor Genie Eyes.

Záchod pro kočky

Při aktivaci kočkou dochází k automatickému přepnutí zásobníku ze 120 dávek na 240. Jelikož se v tomto případě zařízení čistí okamžitě po použití, je zapotřebí menší množství čistícího roztoku.

Režim aktivace kočkou využívá dvou režimů: 14 hodin aktivního režimu a 10 hodin spánkového režimu. V aktivním režimu se zařízení vyčistí poté, co je kočka použije, zatímco v režimu spánku se automatické čištění nespustí. Během těchto deseti hodin je však samozřejmě kdykoli možné stisknout tlačítko START. Při přechodu do aktivního režimu dojde automaticky k vyčištění, pokud kočka během režimu spánku mísu použila.

Režim „AUTOMATICKÁ AKTIVACE“

V tomto režimu nastavujete kočičí toaletu CatGenie tak, aby automaticky spouštělo čištění jedenkrát až čtyřikrát během 24 hodin. Po naprogramování se čištění automaticky spouští v nastavenou dobu.

Tento režim běží pomocí časového spínače, takže programování je nutné provést v některém zvoleném čase čištění. Například pokud si zvolíte začátky cyklu ve 14 hodin a ve 2 hodiny, pak je nutno režim nastavit buď ve 14 nebo ve 2 hodiny. Při nastavení režimu je důležité řídit se tabulkou vlevo a sledovat, kdy kočky používají mísu, abyste mohli čas čištění lépe přizpůsobit jejich potřebám.

JAK ČASTO JE TŘEBA SPOUŠTĚT ČISTICÍ CYKLUS PŘI NASTAVENÍ NA AUTOMATICKOU AKTIVACI?

 • Jedna kočka – čistěte dvakrát denně
 • Dvě kočky - čistěte čtyřikrát denně
 • Tři kočky - čistěte šestkrát denně

Samočistící toaleta pro kočky

DALŠÍ INFORMACE O AUTOMATICKÉ AKTIVACI

Kdy je nejlépe zvolit začátky cyklů?

Kočky se obvykle vyprazdňují do půl hodiny po hlavním jídle. Odborníci tvrdí, že kočky prospí 15 – 20 hodin denně (70 % času). Sledujte harmonogram chování svých koček a čas aktivace zvolte tak, abyste nenarušovali jejich rutinu.

POZNÁMKA: Pokud vaše kočka používá mísu zrovna v době, na kterou je naprogramovaný začátek čisticího cyklu, čidlo CatEyes pozastaví jeho začátek. Jakmile kočka (nebo další kočky) opustí mísu, vyčká zařízení ještě deset minut a pak zahájí cyklus čištění.

Video návod k údržbě toalety

Video návod rozložení a složení toalety pro pravidelnou údržbu viz. str. návodu 16, 11a18


Technické podklady pro připojení CatGenie

Technická specifikace:

 • Potřebné napětí: 240 V, 60 Hz (15 A pojistka)
 • Spotřeba: 20 W (čistící cyklus - 17 minut), 1200 W (sušící cyklus - 17 minut)
 • Přibližná hmotnost: celé zařízení CatGenie - 12,5 kg (pracovní jednotka - 5,5 kg; základna - 7 kg)

Ke stažení:

Podklady pro připojení toalety CatGenie v ČR.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz