Obecné dotazy k používání automatických WC pro kočky Catgenie

1) Může kočičí toaleta CatGenie kočce nějak ublížit?

Kočičí toaleta díky chytré technologii Genie Eyes nikdy nespustí čištění, když je kočka v míse. Proto se nemusíme o kočku bát. Plastikové granule používané v toaletě CatGenie jsou nezávadné a pokud dojde k jejich pozření, projdou pouze trávicím traktem. Také čistící roztok je naprosto nezávadný a je schválen veterinárními lékaři.

kočičí záchod

2) Kočka navštěvuje toaletu hodně často, máme podezření, že tam chodí pouze hrabat, mohu nějak zamezit čištění pokaždé, co toaletu „použije“?

Ano. Pokud např. chodí kočka do kočičí toalety pouze hrabat, můžeme nastavit čištění do režimu „automatického čištění“, které se nespouští po každé návštěvě kočky, ale pouze několikrát denně – dle našich požadavků.

Čistící toaleta kočičí

3) Co všechno potřebuji, když si chci vyměnit běžnou kočičí toaletu za automatickou CatGenie toaletu?

K zapojení kočičí toalety CatGenie potřebujeme pouze přívod studené vody a připojení k odpadu.

4) Kočičí toaletu CatGenie používáme už rok a jsme s ní nad míru spokojeni. Pouze se nám při kontrole zdálo, že začíná být trochu polámané sítko na toaletě. Můžeme koupit nové pouze sítko nebo je potřeba koupit novou celou toaletu?

Samozřejmě jde koupit jen sítko. Součásti, které se běžným používáním opotřebovávají, lze koupit a vyměnit. (Prosím kontaktujte naše servisní oddělení na tel. čísle 773 752 222.)

5) Uvažujeme vážně nad pořízením kočičí toalety CatGenie. Řešíme ale menší problém. Naše kočka vyžaduje totiž úplné soukromí při používání toalety. Lze na toaletu dokoupit dvířka?

Samozřejmě. Kočkám můžete zajistit úplné soukromí dokoupením dvířek k toaletě CatGenie a jejich jednoduchou montáží na toaletu. Vybrat můžete i toaletu s poklopem nebo bez právě podle potřeb kočky.

Kočičí záchod s aktivacemi

/prislusenstvi-pro-robotickou-toaletu-catgenie/catgenie-120-door-pruhledna-dvirka-k-poklopu/

6) Koupili jsme automatickou toaletu CatGenie a kočka si ji velmi oblíbila. Doma nám ale zůstalo pár balení běžného kočkolitu, který jsme dříve používali. Můžeme jej spotřebovat v nové toaletě?Bohužel není možné do toalety CatGenie používat jiný písek, než určené plastikové granule. Použitím jiného kočkolitu nejen že toaletu CatGenie můžeme poškodit, ale ztrácíte také záruku na správnou funkčnost a další možnost opravy toalety CatGenie. Doporučujeme zbytek kočkolitu darovat např. nejbližšímu kočičímu útulku, kde budou jistě rádi a písek spotřebují.

Omyvatelné granule do CatGenie

Originální granule CatGenie jsou vyvinuty ze speciální směsi tak, aby uspokojily různorodé požadavky většiny koček. Důležitým parametrem při výrobě granulí CatGenií je také ekologie (požadavky na biologickou odbouratelnost a možnost opětovného použití) a požadavky zákazníků. Bohužel běžné granule z plastikářského průmyslu byly postupem času shledány jako zcela nevyhovující. Kromě odmítnutí u mnoha koček nebyla zaručena ani biodegrabilita.

Směs pro výrobu granulí CatGenie je vytvořena z polypropylenu, silikátových minerálů a ECM přídavků. Právě modul ECM je určen k biologickému odbourání. Přidává se do plastu, aby jej zpřístupnil specifickým bakteriím (které se nacházejí v odpadních nádržích, čističkách a na poli), které jej rozkládají. Tato látka se přidává v určitém množství, které je k procesu ideální. Pokud je obsažena v nižší míře, nemůže fungovat. Jsou-li granule smíchány s jinými plasty, směs nebude biodegradovatelná.

Zpět na hlavní stranu Poradny

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
×

Splátková kalkulačka ESSOX