Vaše kočka a Catgenie

Záchod pro kočičky

Pro ty, kteří se nechtějí starat o čištění klasické kočičí toalety, nechtějí neustále v prodejnách s chovatelskými potřebami nakupovat stelivo pro kočky, čistit klasický kočičí záchod a použitým kočičím stelivem zatěžovat naše životní prostředí, je zde kočičí toaleta CatGenie s automatickým splachováním. Moderní kočičí toaleta nepoužívá běžné jednorázové stelivo, ale hygienické a biologicky rozložitelné omyvatelné granule, které se nemusí měnit a snadno se oplachují; kromě toho uspokojují potřebu kočky hrabat. Kočičí toaleta funguje automaticky: splachuje výkaly, sama se umyje a vysuší. Majitel kočky a automatické kočičí toalety nemusí pro její hygienu a vlastní čistou domácnost udělat nic víc, než tu a tam stisknout některé tlačítko a doplnit čistící roztok. Automatická kočičí toaleta umožňuje nastavit několik režimů čištění podle aktuální potřeby. Není určena jen pro jednu kočku, a proto se hodí i pro domácnosti, kde žije několik koček. Automatickou splachovací kočičí toaletu doporučují zkušení chovatelé i veterináři.

 

Moderní kočičí záchodS kočičí toaletou je to stejné jako se všemi moderními přístroji pro domácnost: dlouho jsme se bez nich obešli, a nutno přiznat, že naše domácnost fungovala i bez nich. Jenom jsme spoustu času museli obětovat praní, mytí nádobí, vytírání podlahy a podobným činnostem, které nás většinou nebaví a zdržují od příjemnější práce. Vzpomínáte si ještě na dobu, kdy jste neměli automatickou pračku, myčku nádobí nebo robotický vysavač? Měnili byste, nebo si bez těchto přístrojů už nedovedete svou domácnost představit? Jakmile jednou vyzkoušíte automatickou kočičí toaletu, budete svůj život dělit na dvě zásadní etapy: bez kočičí toalety a s ní.

Místo pravidelného vynášení kočičích výkalů stačí jen mačkat tlačítka. Už žádné kočičí stelivo, prach, zápach a choroboplodné zárodky.

 

Každá kočka je jiná. Z našich zkušeností s více než 100 000 kočkami víme, že většina z nich brzy pochopí, k čemu zařízení slouží, a začne je používat. Pokud je zařízení CatGenie umístěno na stejném místě jako původní krabice se stelivem, kočka si zvyká mnohem rychleji. Některé kočky zase potřebují více času, aby si zvykly na něco nového. V době přivykání je běžné, že kočka prvních 24 až 48 hodin nevykoná potřebu. Nedělejte kolem CatGenie žádný rozruch. Chovejte se přirozeně. Nechejte kočku, aby projevila zvědavost. Nepostávejte kolem a nechoďte za kočkou, když jde konat potřebu. Pokud použije CatGenie, pochvalte ji a odměňte ji pamlskem.

1) Pokud vaše kočky nepoužijí CatGenie okamžitě, postavte opodál jejich původní krabici se stelivem. Starou krabici nečistěte. Čím je špinavější, tím spíše dají kočky přednost CatGenie. Jakmile kočky začnou používat kočičí toaletu CatGenie, po pěti dnech odstraňte starou krabici se stelivem. Nepřehlédněte poznámku Důležité v dolní části této stránky.

Kočičí záchod se stelivem

Upozornění: V míse CatGenie nemíchejte použité ani nepoužité kočičí stelivo s omyvatelnými granulemi. Každé jiné stelivo zařízení vážně poškodí a připraví vás o nárok na záruku.

TIP: Pokud vaše kočka nechce používat granule, smíchejte je s běžným stelivem, ale pouze v její původní krabici se stelivem. Jakmile je stelivo s granulemi v krabici znečištěno, vysypte celý obsah krabice.

2) Během prvního týdne bude možná lepší spouštět zařízení v době, kdy vaše kočky spí. Nový zvuk by je mohl vyděsit. Časem si kočky spojí tento zvuk se svou novou a vždy čistou toaletou.

3) Dokud si vaše kočky na automatickou toaletu CatGenie nezvyknou, spouštějte čištění stisknutím tlačítka START. Zanedlouho budete moci naprogramovat automatické režimy čištění Cat Start nebo Auto Start. Více informací najdete v návodu na str. 7.

Informace: Nejvýhodnějším režimem čištění je „aktivace kočkou“

V režimu „aktivace kočkou“ vystačí jeden zásobník na 240 dávek a výsledky testů ukazují, že zařízení v tomto režimu funguje nejlépe.

Pokud se rozhodnete pro režim automatického spuštění (Auto Start), postupujte takto: 1 kočka: čištění jednou až dvakrát za den; 2 kočky: čištění třikrát až čtyřikrát za den; 3 kočky: čištění čtyřikrát až pětkrát za den. V režimu automatického spuštění vystačí jeden zásobník na 120 dávek. Více informací najdete v návodu na str. 7.

Důležité

V době, kdy si vaše kočka zvyká na provoz toalety pro kočky CatGenie, je důležité spouštět denně nejméně dva čisticí cykly na jednu kočku. Spouštějte čištění i tehdy, když nevidíte žádné výměšky, protože moč na biologicky rozložitelných omyvatelných granulích není vidět.

Co čekat během čištění

  • Mísa se otáčí střídavě doleva a doprava
  • Cyklus shrabování: Plastové sítko GenieHand třikrát prohrábne granule a odstraní pevné výkaly. Asi 7 minut.
  • Cyklus mytí: Po odstranění pevných výkalů začne do mísy na omyvatelné granule proudit voda. Plastové sítko GenieHand pomocí čistícího roztoku SaniSolution promyje granule i mísu. Sítko svým pohybem promíchává granule. Pevné výkaly jsou zkapalněny v násypníku. Voda a odpady odtékají. Vnitřek mísy je opláchnut tak, aby zůstal čistý. Asi 11 minut.
  • Cyklus sušení: Plastové sítko prohrabuje granule během celého vysoušení. Asi 17 minut.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
×

Splátková kalkulačka ESSOX