Srovnání & úspora

Srovnání & úspora toalety pro kočky

Často kladené otázky a fakta o kočičím stelivu.

Jaký je původ kočičího steliva?

Kočičí stelivo se těží povrchově, podobně jako hnědé uhlí. Tepelně se zpracovává (zahřívá se na 600 °C), balí se a přepravuje se na místo určení. Nejdražší je doprava.

Co se stane se stelivem po použití?

Stelivo kontaminované kočičími výkaly a uložené do plastikových sáčků skončí na skládkách: každým rokem ho jsou čtyři miliardy kilogramů. Tento odpad se biologicky nerozkládá. Z třiceti mililitrů kočičí moči je trojnásobek odpadu.

Ekologický záchod

Jak by se mělo nakládat s výkaly?

Americká agentura pro ochranu životního prostředí doporučuje, aby se pevné výkaly domácích zvířat vypouštěly bez steliva do domovního odpadu. Tento odpad se kanalizací dostává do čističek odpadních vod, kde se řádně dekontaminuje. CatGenie vyhovuje evropským normám.

Srovnání CatGenie a steliva

Dvě kočky za jeden rok spotřebují a kontaminují asi 170 kg kočičího steliva ve 12 těžkých plastových krabicích. Naopak dvě kočky využívající CatGenie spotřebují za rok šest nebo sedm zásobníků čistícího roztoku, kterým se vymývají recyklovatelné biologicky rozložitelné omyvatelné granule připomínající stelivo. Uvažte, kolik peněz ušetříte, jak pomůžete svým zádům a nakonec jak budete chránit přírodu.

 

Spotřeba pro 2 kočky za 1 rok u Catgenie:                                                                             Spotřeba pro 2 kočky za 1 rok u běžné toalety:

Granule a stelivo do CatGenie

Granule CatGenie

Granule CatGenie jsou vyrobeny se speciální směsi (polypropylen, silikátové minerály, ECM přídavky) a na rozdíl od klasického kočičího steliva jsou granule biologicky odbouratelné. Takže se použité granule nehromadí na skládkách a nezatěžují životní prostředí. Navíc se nemusí měnit, stačí je jen doplňovat.

 Kočičí wc

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
×

Splátková kalkulačka ESSOX